Spawanie

W celu zagwarantowania kompleksowej usługi wzbogaciliśmy ofertę o możliwość spawania, zgrzewania i łączenia metali różnymi metodami. Posiadamy szereg spawarek najlepszej klasy. Na potrzeby realizacji zleceń projektujemy i wykorzystujemy przyrządy spawalnicze do produkcji  seryjnej, jak i jednostkowej.

Najlepszą metodą na trwałe łączenie elementów jest spawanie i zgrzewanie. Polega to na roztopieniu brzegów łączonych fragmentów do tego stopnia, aby uzyskały one zdolność do połączenia się poprzez wymianę cząstek i stabilne związanie uzyskiwane wraz z procesem stygnięcia.

Wykonujemy spawanie metodami:

– MIG/MAG;

– TIG;

Spawamy:

– stal zwykłą (tzw. czarną);

– stal nierdzewną;

– aluminium.

Metoda zgrzewania polega na rozgrzaniu stykających się powierzchni tak, aby przeszły one w stan plastyczny i dociśnięciu ich. Uplastycznieniu ulega tylko niewielka objętość na granicy styku.

W zależności do stosowanej metody zgrzewania najpierw następuje docisk, a potem rozgrzewanie lub odwrotnie, najpierw rozgrzewanie, a potem docisk.

TIG  Metodą tą spawa się wszystkie gatunki stali. Największe zastosowanie znajduje jednak przy łączeniu stali nierdzewnej, aluminium i stopów aluminium ze względu na uzyskiwanie złącz spawanych o bardzo wysokiej jakości.

MIG/MAG Metoda nadaje się do spawania większości materiałów. W naszej firmie używamy nowoczesnych Migomatów. Jakość spoiny (wykonania) jest porównywalna do wykonania przy zastosowaniu metody TIG.

Nabor-fronius-tps_400i-spawanie