Frezowanie

Frezowanie jest jednym z procesów obróbki ubytkowej. Charakteryzuje się tym, że narzędzie, z reguły wieloostrzowe wykonuje ruch obrotowy, a przedmiot obrabiany realizuje prostoliniowe bądź krzywoliniowe ruchy posuwowe. Niezależnie który z elementów wykonuje ruchy posuwowe, ich kierunki określa się biorąc pod uwagę przemieszczenie narzędzia względem przedmiotu.

W firmie PPW NABOR świadczymy usługi frezowania na centrach frezarskich 3, 4 i 5 osiowych, jak również na maszynach konwencjonalnych. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego zaplecza maszynowego oraz wieloletniemu doświadczeniu w obróbce frezowaniem jesteśmy w stanie zaoferować najwyższą jakość w połączeniu z konkurencyjną ceną.

Wykonujemy szeroki zakres  detali w postaci m.in. matryc, stempli czy elementów konstrukcyjnych maszyn i urządzeń charakteryzujących się wysokim stopniem skomplikowania.

Obrabiamy stale konstrukcyjne, nierdzewne, metale nieżelazne oraz tworzywa sztuczne. Realizujemy zlecenia produkcji seryjnej, jak i jednostkowej dla wielu gałęzi przemysłu, m.in dla branży lotniczej, motoryzacyjnej, spożywczej.

W naszym parku maszynowym posiadamy:

 • Cztery pięcioosiowe centra obróbcze CNC Mikron MILL P 800 U.
  Centra obróbcze charakteryzujące się wysoką wytrzymałością, stabilnością i dokładnością . Przeznaczone są do zastosowań wymagających obróbki z wysoką wydajnością. W celu zapewnienia dokładności oraz jakości wykończenia powierzchni podczas obróbki, maszyna została wyposażona w stół uchylno – obrotowy z bezpośrednimi silnikami momentowymi chłodzonymi wodą. Obrabiarki CNC Mikron MILL P 800 U gwarantują precyzję obróbki, zarówno w przypadku pojedynczego przedmiotu, jak i podczas szybkiej, wydajnej produkcji seryjnej. Na maszynach HPM 800 U możemy prowadzić obróbkę półfabrykatu o wymiarach do 800 x 800 x 400 mm, którego waga nie przekracza 500 kg.
 • Czteroosiowe pionowe centra obróbcze CNC Brother TC-32B – pozwala na prowadzenie obróbki detali o wymiarach nie przekraczających 550 x 400 x 400 mm.
 • Trzy pionowe centra obróbcze:
  – CNC HARNAŚ R550,
  – DMC – 63 V firmy DECKEL MAHO Gmbh,
  – Matsuura RA – 3G,
  na których możemy obrabiać detale o wymiarach do 550 x 410 x 510 mm.
 • Posiadamy także szereg frezarek konwencjonalnych m.in. frezarki uniwersalne oraz frezarki poziome, na których jesteśmy w stanie prowadzić obróbkę detali o wymiarach do 1000 x 300 x 400 mm.